Takmičari AK „Sloboda Tehnograd” Tuzla osvojili nove medalje

Na Državnom atletskom  prvenstvu BiH za cicibane koji se održao u Čitluku 21.maja 2022. takmičari AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla osvojili su 3 medalje, dvije srebrene i jednu bronzanu.
Na prvenstvu je nastupilo 6 takmičara AK „Slobode Tehnograd“ :Ajna Nezirović, Melina Murgić, Ajla Babajić,Vedad Suljkanović, Amar Bećirović i Kerim Halilović.
Titule vice prvaka BIH za 2022 godinu osvojili su Ajna Nezirović u skoku u dalj, Kerim Halilović u trci na 600 m , dok je bronzanu medalju osvojila Melina Murgić u skoku u dalj .Ostali takmičari, Suljkanović, Bećirović i Babajić popravili su svoje lične rekorde u disciplinama 200 m  , skoku u dalj i vortex.
Takođe jučer su sprinteri Hajrudin Vejzović i Edhem Vikalo nastupili na međunarodnom mitingu u Zagrebu na kojem je Vejzović pobijedioo rezultatom 10, 91, dok je Vikalo osvojio drugo mjesto sa vremenom 11, 01, istakli su iz AK „Slobode Tehnograd“ Tuzla.