Plavi slavili u Srebreniku: Tuzla City bolji od Sarajeva

Tuzla City je u derbiju 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Srebreniku savladala FK Sarajevo s 1:0.

Prvo poluvrijeme duela u Srebreniku nije donijelo previše na obje strane, ali Bordo klub je na terenu bio nešto konkretniji rival.

Imalo je Sarajevo još nekoliko opasnih napada. Mersudin Ahmetović je taj koji je stalno prijetio, no prave šanse za gol nije bilo.

S druge strane Tuzla City u napadačkom dijelu nije napravila ništa vrijedno spomena. Pokušavali su, no nije bilo prave prilike, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme otvara Kuzmanović. Šutirao je, Šahinović brani, a zatim gosti uzvraćaju nakon kornera, Drobarov iz dobre pozicije loptu šalje preko gola.

Veliku šansu Sarajevo propušta u 52. minuti. Ikić pronalazi Ahmetovića u kaznenom prostoru, ovaj šutira glavom, Fejzić fenomenalno brani.

Tri minute kasnije Tuzla City dolazi do vodstva. Semir Smajlagić koristi neopreznost odbrane Sarajeva i pogađa za 1:0.

Veliku šansu da riješi meč imao je u 63. minuti Petar Mišić. Krenuo je sam na gol, oborio ga je Drobarov i sudija je pokazao na bijelu tačku.

Upravo je Mišić i preuzeo odgovornost. Šutirao, je, ali Šahinović spašava svoj tim sjajnom odbranom i ostalo je 1:0.

Preuzelo je potom Sarajevo kontrolu nad utakmicom. Tuzla City međutim nije dopuštao previše prostora gostima i bez većih problema su branili svoj gol.

Ostalo je na kraju 1:0 za Tuzla City koji je prekinuo niz od dva uzastopna poraza, a Sarajevo je već četiri utakmice bez pobjede.