Novi poraz Željezničara izazvao bijes navijača, Zrinjski iskoristio kiks Sarajeva

Lider Premijer lige BiH, ekipa Sarajeva, poražena je na gostovanju u Gabeli kod GOŠK-a minimalnim rezultatom 1:0, što je objeručke prihvatio Zrinjski koji je s pobjedom protiv Čelika smanjio zaostatak na samo dva boda. Željezničar je još jednom razočarao svoje navijače porazom od Zvijezde 09.

U 15. kolu Premijer lige BiH postignuto je 13 pogodaka, što je sasvim zadovoljavajuća brojka, a na pet šest susreta ukupno je bilo 8.200 navijača.

Prvi susret odigran je u Doboj-Kaknju gdje je Mladost nakon preokreta bila bolja od Krupe. U 54. minuti Milanović je doveo Krupu u vodstvo, ali samo sedam minuta nakon toga Guzina je poravnao na 1:1. Isto toliko minuta bilo je potrebno domaćim igračima da postignu i drugi pogotka, odnosno stignu do preokreta, a tri boda ekipi iz Doboj-Kaknja donio je Anđušić.

U istom terminu počeo je meč u Bijeljini između Radnika i Širokog Brijega, a baš kao i u Doboj-Kaknju, domaća ekipa nakon preokreta stigla je do tri boda. Široki je u 40. minuti preko Eliomara stigao u vodstvo, da bi samo minutu nakon toga Peco poravnao na 1:1. Pobjedu Radniku i veoma važna tri boda donio je Hadžić u drugom poluvremenu.

Ovaj meč obilježio je i jedan nogometaš gostujućeg tima, Bernardo Matić, koji je u finišu meča dobio crveni karton, da bi prilikom izlaska s terena vrijeđao glavnog sudiju, psovao je državu BiH, ligu u kojoj igra i Nogometni savez BiH.

Aktuelni prvak Zrinjski, iako to rezultat ne govori, uz dosta problema porazio je Čelik na stadionu Pod Bijelim brijegom. Plemićima je pobjedu donio Nemanja Bilbija koji je postigao hat-trick, ali svi oni koji su gledali utakmicu u Mostaru jednstavno ne mogu odoljeti dojmu da je Čelik zaslužio puno više. Crno-crveni su propustili veliki broj idealnih prilika, zbog čega su surovo kažnjeni, a i pored odlično početka sezone, Zeničane će u nastavku sezone vjerovatno boriti bitku za ostanak u društvu najboljih.

U drugom po redu tuzlanskom derbiju između Slobode i Tuzla Cityja nije bilo pobjednika, a pred 3.000 navijača na Tušnju rezultat je glasio 1:1. Vidović je doveo domaće u vodstvo, a u drugom poluvremenu vrijedan bod ekipi Slobodana Starčevića donio je Vojo Ubiparip.

U nedjelju su viđena dva velika iznenađenja na bh. terenima. Prvo je GOŠK prekinuo niz od 13 utakmica u kojima Sarajevo nije poraženo, odnosno prekinuo je niz od šest uzastopnih pobjeda ekipe Husrefa Musemića.

Iako je Bordo tim bio puno bolji protivnik, na kraju je pognute glave napustio Gabelu, a pobjedu GOŠK-u donio je Hajdarević.

U trenutku kada je završen meč između GOŠKa- i Sarajeva, na Grbavici je bilo poluvrijeme u meču Željezničara i Zvijezde gdje nije bilo pogodaka. Vidno raspoloženi domaći navijači očekivali su puno bolju igru svojih izabranika u drugom poluvremenu, očekivali su pobjedu pred gradski derbi koji se igra sljedeće sedmice, ali dobili su samo novo razočarenje.

Već sredinom drugog poluvremena bilo je jasno da Plavi neće doći do pobjede. Gotovo svaki napad završavao je zvižducima sa tribina, igrači su umjesto podrške dobili dodatni pritisak, a sve je kulminiralo pogotkom Zvijezde u 95. minuti kada je Predragović ubacio sa desne strane, a Jovović pogodio za tri boda.

Novo nezadovoljstvo navijači Željezničara iskazali su upadom na teren, ali srećom spriječen je ozbiljniji incident i navijači su se brzo vratili tamo gdje im je i mjesto – na tribine.

Nakon 15. odigranih utakmica, Sarajevo je i dalje lider Premijer lige sa 33 osvojena boda, dva više od Zrinjskog i pet više od Željezničara. Treba istaći da je borba za opstanak izuzetno zanimljiva, a trenutni fenjeraš je ekipa Krupe koja ima 12 bodova. Jedan više imaju GOŠK i Tuzla City, dok Zvijezda 09 ima 14 bodova.

Najbolji strijelac Premijer lige BiH trenutno je Nemanja Bilbija koji na svom kontu ima 12 pogodaka, dva više od Sulejmana Krpića.