Na 13.Međunarodnom plivačkom mitingu u Banja Luci PK “Zmaj-Alpamm” Tuzla osvojio 10 medalja

U organizaciji APK “22 April” Banja Luka održan je 13 .Međunarodni plivački miting “22 april” 30.4 i 1.5. 2022. Plivalo se u olimpijskom(50 metara) bazenu na 8 staza sa električnim mjerenjem. Na tom izuzetno kvalitetnom i jakom plivačkom takmičenju nastupili je 400 plivača iz 37 plivačkih klubova: Austrije, Slovenije, Crne Gore, Srbije, Hrvatske , Makedonije i Bosne i Hercegovine.
Plivački klub “Zmaj-Alpamm”Tuzla uzeo je učešće na ovom velikom takmičenju sa dvoje takmičara, Zerina Vrabac i Kenan Dračić.U izuzetnoj jakoj konkurenciji iako bez adekvatnog treninga u bazenu već 11 mjeseci osvojili su 10 medalja( 6 zlatnih, 3 srebrne i 1 bronzanu).
Kenan Dračić(06) je osvojio 6 medalja(2 zlatne, 3 srebrene i 1 bronzanu)te ostvario ove rezultate:
100 delfin, 1 mjesto u C kategoriji za djecu od 6-7 godišta , te 4 mjesto u A seniorskom
200 slobodno, 1 mjesto u C kategoriji za dječake (06-07 godište) te 4 mjesto u A seniorskom finalu.
-50 slobodno, 2 mjesto u C kategoriji za dječake od06-07 godište, te drugo mjesto u A seniorskom finalu.
-200 delfin, 3 mjesto u  C Kategoriji za dječake 06-97 godište, te 5 mjesto u A seniorskom finalu.
-200 mješovito, 4 mjesto u C kategoriji za dječake 06-07 godište, te 4 mjesto u A seniorskom finalu.
Kenan je u ukupnom plasmanu C kategorije za dječake od 2006-2007 godište zauzeo 3 mjesto.
Zerina Vrabac (10)je osvojila 4 zlatne medalje, te ostvarila sljedeće rezultate , 200 slobodno, 1 mjesto u B kategoriji za djevojčice 10-11 godina, te 4 mjesto u A seniorskom finalu .
-100 delfin, 1 mjesto u  seniorskom finalu
-50 slobodno, 1 mjesto u B kategoriji za djevojčice 10-11 godina, te 8 mjesto u A seniorskom finalu.
Zerina je proglašena I najuspješnijom plivačicom mitinga u B kategoriji za djevojčice 2010-2011 godište.
Kako ističu iz PK” Zmaj-Alpamma”, prije nekoliko godina tuzlanske plivačice I plivači su bili najbolji u državi, standardni reprezentativci na svim velikim takmičenjima, te učesnici dva puta na Olimpjskim igrama.
-Ovim putem koristimo priliku da pozovemo nove članove za upis u školu plivanja “Zmajček”  u koju se mogu upisati djevojčice I dječaci od 5 godina starosti.
Škola se održava na bazenu hotela Mellain , dva puta sedmično, petkom od 18:30 i nedeljom od 18-19 sati.Za više informacija na broj tel. 061 185-391., ističu iz PK Zmaj-Alpamm Tuzla.