Mladi reprezentativci BiH nadigrali Portugal

”U-21” reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Zenici selekciju Portugala sa 3:1 u susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Portugalci su prvu priliku imali u 8’ kada je Joao Gamboa pogodio stativu. Dvije minute poslije gosti dolaze do prednosti.  Joao Carvalho sa 18 metara pogađa lijevi donji ugao Trkuljinog gola.

Izabranici Vinka Marinovića do izjednačenja dolaze u 22’. Stjepan Lončar je izveo korner, a u kaznenom prostoru Portugala najbolje se snalazi Besim Šerbečić i glavom sa peterca šalje loptu iza leđa Joela Pereire.

Trkulja je odlično intervenisao u 38’ kada je Xadas pokušao iz slobodnog udarca. Uzvratio je Gojak u 42’, ali je njegov pokušaj sa distance bio neprecizan.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Portugal u 45’. Fernando je prošao po desnoj strani i centrirao ka Xadasu koji glavom loptu šalje pored gola.

Jukić u 61’ šutira sa dvadesetak metara, a golman Portugala izbacuje loptu u polje. Pet minuta poslije Gojak je izveo slobodan udaraci iskosa sa lijeve strane, a niko u kaznenom prostoru nije zahvatio loptu i ona je otišla pored gola.

Ivan Jukić je u 69’ odlično prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i ubacio na peterac gdje su portugalski defanzivci intervenisali ispred Gojaka i Demirovića. Naš krilni napadač Jukićje još jednom pokušao u 70’ sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla iznad prečke.

Bh tim je do prednosti došao u 77’. Ćavar je oduzeo Portugalcima loptu na sredini terena i proigrao Demirovića koji iskosa sa desne strane pogađa suprotni ugao za 2:1.

Odlično je Yuri Ribeiro šutirao u 84’, ali je Trkulja bio na visini zadatka. Nakon kornera u 87’ Delgado je glavom sa pet metara promašo gol.

Konačnih 3:1 postavio je Luka Menalo u sudijskoj nadoknadi utakmice. Kuzmanović je prošao po lijevoj strani i odigrao povratnu loptu za Mustedanagića čiji šut Pereira brani, a lopta se odbija do Menala koji je šalje u mrežu.

Naredni meč naša reprezentacija će odigrati 10. novembra kada će gostovati Velsu.