FK Željezničar nakon preokreta savladao Slobodu

Danas su u Međugorju Sloboda i Željezničar odigrali prijateljski meč, a na kraju su Plavi slavili s 2:1 nakon preokreta.

I Amar Osim i Zlatan Nalić su u najavi ove utakmice govorili da je rezultat u drugom planu, a glavni cilj je bio da se oproba što više igrača i da se uvidi u kakvoj su fizičkoj spremi.

Susret u Međugorju igrao se dva puta po 60 minuta, pa su tako mnogi igrači dobili šansu, a u susretu koji je ponudio dosta šansi viđena su tri gola.

U prvom dijelu Sloboda je bila nešto bolja i konkretnija, ali su mreže mirovale. U prvih desetak minuta Sloboda prijeti preko Ivetića i Beganoovića, ali je Kjosevski oba puta bio siguran, baš kao i kod udarca Barabana u devetoj minuti.

U 14. minuti iskusni Bogičević izvodi slobodnjak za Plave, ali s nekih 25 metara je pucao preko gola. Dvije minute greška Željine odbrane, Zukić se ne snalazi najbolje i propada šansa za Slobodu. Ubrzo je Stevanović šutirao nakon kontre Sarajlija, ali ni tu se rezultat ne mijenja.

Alispahić u 22. minuti proigrava Barabana, njegov udarac brani Kjosevski. Na drugoj strani Osmanović puca preko gola Slobode, pa onda u 30. minuti Žerić slabo šutira s 20-ak metara… Imala je potom Sloboda u finišu prpvog dijela nekoliko pokušaja, no ostaje 0:0 do odmora.

U nastavku je također viđen dobar meč, te nešto više šansi u korist Plavih. Mada, bolje je krenulo poluvrijeme po tuzlanski tim. Imao je Musić dobar udarac sa 15 metara u osmoj minuti nastavka, ali je Fejzić odbranio. Potom je Livančić pucao preko gola, a zatim Osmanković blokira Musića.

Željo prijeti preko Hajdarevića, lopta ide malo pored gola, da bi u 85. minuti Sloboda stigla do gola.

Nakon što je Musić izveo korner, nastala je gužva u šesnaestercu Željezničara, lopta se odbija do Livančića, koji je precizan sa 16 metara. Nakon tog gola ritam igrem je malo opao, no Željo ipak dolazi do izjednačenja.

Zec je sjajno ubacio, a Veselinović pogađa udarcem sa 12 metara. Ubrzo je Željezničar došao do preokreta. Danas raspoloženi Zec je postigao gol. Asistirao je kod prvog, a onda se sam upisao u strijelce. Dačićev udarac je odbranio golman Slobode, ali Zec je sve dobro pratio i loptu smjestio u mrežu.

Početni sastavi:

FK Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Bogičević, Velić, Stanić, Osmanović, Šabanadžović, Žerić, Ramović, Zajmović, Krpić.

FK Sloboda: Vukliš, Beganović, Adžem, Ignjatović, Ivetić, Hadžanović, Alispahić, Pršeš, Baraban, Smajić, Zukić.