Džumhur spašavao nemoguće i otišao u polufinale

Bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u polufinale ATP turnira u St. Petersburgu. On je danas pobijedio Britanca Liama Boradyja sa 2:1, po setovima 6:3, 6:2 i 6:4.

Iako je Damir u meč ušao kao veliki favorit na kraju je 242. igrač svijeta pokazao da je zaista nezgodan za sve i Džumhur je uz dosta muke otišao u polufinale.

Prvi set je donio dosta uzbuđenja. Damir je imao break loptu već u prvom gemu, ali je Broady uspio da se spasi i osvojio je gem na svoj servis. Britanac je već u drugom gemu opasno zaprijetio. Imao je čak četiri prilike za break, ali se Damir izvukao. Treći gem donosi prvi oduzeti servis. Damir je došao do 2:1, a zatim je i potvrdio uzeti break. Do kraja su viđena još tri breaka. Dva je napravio Damir, jedan Broady, ali je prvi set pripao bh. teniseru sa 6:3.

Međutim, britanski teniser se nije predao. Odigrao je odlično drugi set, potpuno je nadigrao Džumhura i drugi set je dobio sa 6:2 za izjednačenje rezultata na 1:1 u setovima. Broady je odlično ušao u treći set. Došao je do vodstva od 2:0 u gemovima i činilo se da je jako blizu pobjede. Međutim, meč je bio daleko od gotovog, pa Damir uzima tri uzastopna gema za preokret i vodstvo Džumhura od 3:2 u trećem setu. Broady je u devetom gemu trećeg seta imao veliku šansu za break.

Imao je 0:40, ali Džumhur potom radi fantastičan posao. Spasio je tri break lopte i osvojio je gem za vodstvo od 5:4. Zatim je došao do breaka i osvojio je treći set za 6:4, te je stigao do pobjede.

Plasman u polufinale donio je Džumhuru po prvi put plasman u Top 50 igrača svijeta, te je bh. ispunio cilj za ovu sezonu.

ATP St. Petersburg, četvrtfinale: Džumhur – Broady 2:1 (6:3, 2:6, 6:4)