Zrinjski nadigrao Maribor, ali nedovoljno za prolaz (VIDEO)

Zrinjski je remizirao sa Mariborom na Ljudskom vrtu (1:1) i tim remijem se oprostio od takmičenja u Evropi za ovu sezonu. Iako su Plemići nadigrali Slovence, nedostajalo je malo sreće i iskustva da se napravi veliki rezultat, pa Slišković i ekipa definitivno imaju za čime da žale.

Početak utakmica bio je idealan za bh. prvaka, koji je iz prve prilike došao u prednost. Igrao se sedmi minut kada je Todorović pospremio jedan odbitak u mrežu domaćeg golmana Handanovića i doveo Zrinjski do vodstva od 1:0.

Zrinjski je imao više od igra u prvom dijelu prvog poluvremena. U 19. minuti su Plemići morali bolje iz situacije 3 na 2, a nedugo nakon toga je svoj udarac nakon kornera oprobao i Katanec. U 21. minuti je Bilbija pronašao Stojkića, koji je iz voleja silovito šutirao ali je pogodio spoljni dio mreže.

Maribor je u 27. minuti više sretno nego spretno došao do izjednačenja. Viler je želio centrirati ali mu je lopta ‘prešla preko noge’ i prevarila loše postavljenog Pirića, te završila u mreži našeg tima. Zrinjski je trebao voditi sa 2:0, ali mu je sreća okrenula leđa.

Zrinjski je i u drugom poluvremenu bio agilniji tim na terenu i propustio je nekoliko prilika da postigne drugi pogodak i odvede utakmicu u produžetke. Najčešće su prijetili Katanec i Todorović, ali ipak je najveću priliku u 78. minuti imao domaći tim. Rezervista Tavares je ostao sam pred Pirićem ali je loše šutirao pored gola. Do kraja utakmice, Zrinjski je pokušao doći do pogotka ali većih prilika nije bilo. Ostalo je 1:1, pa je Maribor prošao dalje s ukupnih 3:2.

Nakon dvomeča Zrinjskog i Maribora ostaje žal što naš prvak nije izborio plasman dalje, jer je za 180 minuta zaista pokazao da je sasvim ravnopravan tim. Šteta je još veća kada se zna da će Maribor u 3. pretkolu igrati protiv islandskog Hafnarfjordura, protiv kojeg će biti veliki favorit.

Liga prvaka, 2. pretkolo: Maribor – Zrinjski 1:1 (Viler 27’ – Todorović 7’)

Zrinjski: Pirić, Galić, Jović, Pezer, Stojkić, Todorović, Perišić, Jakovljević, Katanec, Filipović, Bilbija

Maribor: Handanović, Šuler, Pihler, Ahmedi, Kabha, Hotić, Zahovič, Bajde, Rajčević, Viler, Palčić