Tuzla City se bez problema plasirala u polufinale Kupa

Nakon visoke pobjede od 5:0 u prvom meču odigranom u Srebreniku, fudbaleri Tuzla Cityja i u revanšu su bili bolji od Rudara, kojeg su u Prijedoru savladali sa 2:0 i tako izborili polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Bošnjaković je izmiksao sastav. Ispred Barcole zadnji red su činili Ćorić-Hasanbegović-Gavrić-Radić, u vezi Karić i Karjašević ofanzivno Nukić-Subašić-Ivaniazde te u vrhu Burić.

Plavi su stiskali domaćina koji je popustio polovinom poluvremena, kad je Ivaniadze na asistenciju Subašića zabio svoj prvijenac.

U nastavku meča priliku su dobili Mešinović i tri juniora i to Redžić, Rekić i Mahmud. Upravo je ovaj zadnji sjajno asistirao Subašiću za 0:2, koji se tako sa asistencijom i golom iznjedrio u junaka utakmice.