Tuzla City do pobjede u Prijedoru u posljednjoj minuti utakmice

Tuzla City je u 18. kolu Premijer lige BiH uspjela da u Prijedoru savlada Rudar, a heroj mlađeg tuzlanskog premijerligaša bio je Sulejman Krpić, koji je pogodio u posljednjim sekundama meča za 0:1!

Utakmica je odigrana u vaterpolo uslovima jer je teren, zbog jake kiše koja je sve vrijeme padala, bio potpuno natopljen vodom.

To je stvaralo nemoguće uslove za igru igračima oba tima, koji nisu mogli pokazati apsolutno ništa.

U prvom poluvremenu smo vidjeli tek nekoliko nepreciznih pokušaja s obje strane. Najbolju šansu je imao Joseph Amoah u 41. minuti, ali on sa nekoliko metara nije uspio da uputi šut na gol jer mu je zasmetao Čeliković.

U 44. minuti je izblokiran dobar šut Mišića, a Tuzla City je nešto agresivnije ušao u drugo poluvrijeme. Pravili su pritisak na gol Prijedorčana, a sjajnu šansu u 48. minuti imao je Sulejman Krpić. Lopta je zatala u blatu na pet metara nakon šuta jednog njegovog saigrača, ali je Krpića potom zaustavio golman Nemanja Šćekić.

Brzo je taj nalet Tuzla Cityja zaustavljen i Rudar se oslobodio pritiska.

Potom smo opet dugo gledali identičnu sliku na terenu kao i u prvom poluvremenu, a u 87. minuti je golman Šćekić sjajno zaustavio šut Karjaševića sa 20 metara i spasio mrežu Rudara. Minut poslije je Rudar imao šansu, a tada se istakao i Brajlović, golman TUzla Cityja, koji je sjajno odbranio šut Jakupovića.

Kad se činilo da će završiti neriješeno, u posljednjim sekundama je Krpić postigao gol i donio pobjedu Tuzla Cityju od 0:1. Asistirao mu je Džafić.

Tuzla City je s tri boda ostala drugoplasirana i sada ima 35 boda, što je 10 manje od lidera Zrinjskog, dok je Rudar devetoplasirani sa 15 bodova.

Premijer liga BiH, 18. kolo:

Rudar – Tuzla City 0:1 (Krpić 90+3’)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 150. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Žuti kartoni: Jakupović (Rudar); Doffo (Tuzla City).

Rudar: Šćekić, Zekanović, Sadiku, Pavlović, Danilović, Burazor (Smajić), Redžić (Sajak), Jakupović , Amoah (Dojčinović), Santos (Kulenović) i Mandić.

Tuzla City: Brajlović, Mehidić, Čeliković, Morris, Tomašević, Karjašević, Doffo (Gavrić), Mišić (Ubiparip), Mešinović (M. Mehanović), Džafić i Krpić.