Treći poraz crveno-crnih u ligi za prvaka: Široki bolji od Slobode u duelu na Pecari

Košarkaši Slobode u okviru šestog kola lige za prvaka Prvenstva Bosne i Hercegovine gostovali su ekipi Širokog na Pecari. U prvom duelu ova dva rivala u Mejdanu uspješniji je bio crveno-crni tim, a košarkaši Širokog sinoć su se na domaćem terenu uspjeli revanširati za poraz pretrpljen u Tuzli. Nije ovo bila ubjedljiva pobjeda gostiju koji su se u više navrata nudili protivniku, ali gosti nisu iskoristili ukazane prilike da preokrenu rezultat i još jednom u ovoj sezoni odnesu bodove sa Pecare.

Utakmica u Širokom Brijegu bila je od velikog značaja za oba tima što se vidjelo već u prvoj dionici susreta koju su nešto bolje iskoristili gostujući košarkaši. Snage na parketu u prvoj četvrtini bile su prilično izjednačene, a tuzlanski tim je uspio ostvariti prednost od tri poena nakon prvih deset minuta igre. Široki je, poslije nešto opreznije igre u prvoj četvrtini, odlično odigrao drugi period susreta u kojem su postigli 27 poena i preokrenuli rezultat u svoju korist. Domaći košarkaši otišli su na poluvrijeme sa šest poena prednosti i rezultatom 44:38.

Ekipa Širokog i u trećoj dionici susreta ima kontrolu nad susretom, ali gostujući košarkaši i dalje imaju rezultatski priključak. Ipak, domaći su uspjeli dodatno povećati prednost pa su u posljednjih 10 minuta igre ušli sa dvocifrenom prednošću. Gosti se nisu predavali do samog kraja pa su u posljednjoj četvrtini domaće zaustavili na svega 14 poena, te su u jednom dijelu četvrtog perioda igre čak preuzeli vodstvo, ali do kraja susreta Široki uspijeva iskontrolisati meč i slaviti rezultatom 78:72 (17:20; 27:18; 20:16; 14:18) čime Slobodi nanosi treći poraz u ligi.

U redovima Slobode na Pecari najefikasniji su bili Andrija Bojić i Kareem Brewton sa po 16 postignutih poena, dok su dvocifreni bili Ismet Sejfić sa još jednim double-double učinkom od 14 poena i 16 skokova, te kapiten Đorđe Lelić sa 12 ubačenih poena. Ekipu Širokog je do nove pobjede vodio sjajni kapiten Mateo Čolak sa 29 postignutih poena u pobjedi svog tima.

Sloboda nakon šest odigranih kola bilježi izjednačen omjer od tri pobjede i tri poraza, identičan kao i ekipe Širokog i Bosne. Nakon dva odigrana susreta protiv ekipe Širokog, crveno-crni imaju bolji međusobni skor i trenutno se nalaze na petoj poziciji ligaške tabele. Košarkaše trenera Žunića već za vikend očekuje novi gostujući duel, ukupno treći vezani, gdje će ih u sarajevskoj Skenderiji ugostiti ekipa Bosne koju su igrači Slobode savladali u prvom susretu u Mejdanu.