Težak poraz Tuzle City na Koševu

Prvu utakmicu u okviru 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Koševu su odigrale ekipe Sarajeva i Tuzla Cityja. Pobjedu od 6:2 ostvarila je domaća ekipa.

Domaći tim bio je favorit na ovom susretu, a na kraju su upisali sigurnu pobjedu i tako nastavili borbu za prvo mjesto.

Utakmica nije počela na uobičajen način. Naime, gostujući igrači odlučili su prvih 90 sekundi susreta klečati u znak protesta jer smatraju da su sudije loše sudile na nekim njihovim utakmicama.

Prva prilika zabilježena je u 16. minuti kada je Beganović pronašao Hasia koji šutira sa 15 metara, ali lopta ide preko gola.

Dvije minute kasnije dobra prilika za goste. Mehanović je sjajno prošao Đuričkovića ali umjesto da asistira, on šutira iz nepovoljne pozicije, lopta ide visoko preko gola.

Domaća ekipa je do vodstva došla u 19. minuti. Čataković je izbjegao ofsajd poziciju i postigao gol. Sjajnu asistenciju upisao je Julardžija.

Minut kasnije poravnanje na Koševu. Pantelić je sjajno primio loptu nakon centaršuta i odmah šutirao, a lopta je završila u maloj mreži.

Nastavak nevjerovatnih pet minuta već u 22. minuti. Mustafić je iskoristio dodavanje Julardžije i pogodio za novo vodstvo Sarajeva.

Mustafić je u 24. minuti postigao svoj drugi, a treći gol Sarajeva na ovoj utakmici i već tada je bilo jasno ko će ostvariti pobjedu.

Potom Tuzla Cityja viđen je u 35. minuti kada je Čataković pogodio sa nekih 20 metara nakon dodavanja Aničića.

Do kraja prvog poluvremena dobre pokušaje za domaći tim imali su Radović i Mustafić, ali nije bilo promjene rezultata.

Opasno je u 59. minuti bilo pred golom Sarajeva, ali je jako dobro reagovao mladi Buljubašić, te je otklonio opasnost.

Sarajevo je u 63. minuti. došlo i do petog gola. Hasić se poigrao sa odbranom gostiju i pogodio za 5:1.

Od petog gola Sarajeva pa sve do 83. minute nije bilo pravih prilika, a onda velika glupost odbrane Tuzla Cityja i novi gol domaće ekipe.

Andjušić je ukrao loptu, te je majstorski sa 20 metara vanjskim dijelom kopačke matirao Fejzića.

Dvije minute kasnije gosti postižu još jedan gol. Sjajno je sa desne strane šutirao i postigao gol mladi Garčević.

Ekipa Sarajeva je nakon ove pobjede došla na samo tri boda prvoplasiranom Borcu, ali Borac tek sutra igra svoju utakmicu 15. kola i to u gostima kod Igmana.

FK Sarajevo: Šahinović, Čataković, Penaranda, Hasić, Julardžija, Beganović, Radović, Aničić, Đuričković, Buljubašić, Mustafić.

FK Tuzla City: Fejzić, Hadžić, Mehanović, Pantelić, Hodžić, Karjašević, Redžić, Osmić, Kobiljar, Mašović, Sušić.