Superkup Španije: Real ponovo bolji od Barcelone (VIDEO)

Fudbaleri Barcelone su se nadali da će na Santiago Bernabeu uspjeti anulirati prednost Reala Madrida iz prve utakmice španskog Superkupa odigrane na Nou Campu. Međutim, Real je ponovo bio prejak za Barcu i slavio pobjedu rezultatom 2:0, te na taj način došao do trofeja španskog Superkupa.

Real je u prvom Superkup sudaru ove dvije ekipe odigranom u nedjelju slavio rezultatom 3:1, a i revanš susret je počeo sjajno za Kraljeve.

Već u 4. minuti susreta sjajni Marco Asensio dovodi Real u vodsvto fantastičnim udarcem s 30-ak metara. Poslije prvog gola Reala, Barcelona ipak kreće nešto odlučnije i uspijeva stvoriti nekoliko sjajnih prilika. Međutim, nakon perioda dominacije Barcelone, Real opet uspostavlja kontrolu nad utakmicom, i uspijeva nekoliko puta opasno zaprijetiti golmanu katalonske ekipe, a mladi Vasquez u 33. minuti pogađa i stativu Barcinog gola.

U 39. minuti Benzema koristi lošu reakciju odbrane Barcelone i postiže pogodak za 2:0, pa je, već tada, pitanje pobjednika španskog Superkupa bilo riješeno.

Barcelona je zaigrala puno bolje u drugom poluvremenu, ali treba istaći da je Kataloncima nedostajalo sreće. Igrala se 53. minuta kada je, nakon slabe reakcije odbrane Reala, Suarez sjajno uposlio Messija, ali Argentinac pogađa prečku.

Luis Suarez i Lionel Messi su bili u glavnim ulogama i u 70. minuti. Prvo Messijev odličan udarac brani Navas, da bi na odbijenu loptu natrčao Suarez, ali njegov udarac odsjeda na lijevoj stativi Realovog gola.

Barcelona je imala još nekoliko odličnih prilika, ali Katalonci ovog puta nisu uspjeli stići ni do počasnog gola, pa je Real Madrid, sasvim zasluženo, stigao do svog drugog ovosezonskog trofeja, nakon što u Kraljevi u Skoplju osvojili UEFA-in Superkup savladavši Manchester United.

Real Madrid: Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Kovačić, Kroos, Modrić, Lucas Vazquez, Asensio, Benzema. Izmjene: Casilla, Nacho, Bale, Casemiro, Theo, Isco, Ceballos.

Barcelona: Ter Stegen, Roberto, Pique, Umtiti, Alba, Rakitić, Busquets, Mascherano, Gomes, Messi, Suarez. Izmjene: Cillessen, Semedo, Denis Suárez, Deulofeu, Alcácer, Digne, Aleix Vidal.