Španski Superkup: Real bolji od Barcelone (VIDEO)

Barcelona i Real Madrid odigrali su sinoć prvi susret u okviru finala španskog Superkupa, a gosti su slavili s 3:1.

Barca je na Nou Campu u prvom ovosezonskom El Clasicu ugostila Real i, kako to obično biva, imali smo u čemu da uživamo.

Možda prvo poluvrijeme i nije bilo gledljivo, drugo je bilo savršeno. Dakle, 0:0 na poluvremenu, dosta grubih startova u pvih 45 minuta, a u nastvku se otvorilo. Prvi je poveo Real, koji je u 50. minuti došao više sretno nego spretno do pogotka. Gerard Pique je, naime, zatresao vlastitu mrežu i izazvao oduševljenje kod gostiju iz Madrida.

Barca je uspjela u 76. minui da izjednači golom Messija iz penala, no ubrzo je Cristiano Ronaldo vratio prednost gostima iz španske prijestolnice. U 58. minuti je ušao umjesto Benzeme, a onda u 80. minuti postiže eurogol za trijumf Kraljeva. Na 3:1 povisio je Asensio.

Ubrzo je Ronaldo dobio i drugi žuti, odnosno crveni karton, pa će propustiti revanš za tri dana.