Sloboda sjajno startovala u EHF European Kupu: Pobjeda od devet golova razlike protiv Spor Toto

Rukometaši Slobode Tuzla su sinoć u Mejdanu odigrali prvi meč trećeg kola EHF European Kupa protiv turske ekipe Spor Toto, pruživši publici sjajnu rukometnu i sportsku predstavu.

Prvi susret između ova dva tima odigran je u Tuzli, a bh. predstavnik je trijumfovao rezultatom 34:25, stvarajući značajnu prednost od devet golova razlike pred revanš utakmicu koja će se odigrati u Turskoj.

Sloboda je započela prvo poluvrijeme s blagim izazovima, što su gosti iskoristili, stekavši prednost od 15:17 do kraja poluvremena.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačiju ekipu Slobode. Naš predstavnik je briljirao kako u napadu tako i u obrani, što se odrazilo na sjajnu pobjedu na kraju susreta.

Mario Pavlak je bio najefikasniji u redovima Slobode sa sedam golova, dok je Marino Gabrieri postigao šest, a golman Goran Anđelić ostvario 15 odbrana. Ozan Erdogan se istakao u turskom timu s postignutih sedam pogodaka.

Ako Sloboda prođe u osminu finala EHF European Kupa nakon uzvrata u Turskoj za sedam dana, to će biti izuzetan uspjeh za bh. sport uopće.