Sloboda produžila crni niz remijem protiv Rudara u Prijedoru

Nogometaši Rudara i Slobode podijelili su bodove na Gradskom stadionu u Prijedoru u okviru 12. kola m:tel Premijer lige BiH odigravši neriješeno 1:1. Tuzlanska ekipa tako nije došla do pobjede ni u sedmom uzastopnom prvenstvenom meču.

Nakon veoma mirnog početka meča u Prijedoru, najbolju priliku propustio je Pekija u 18. minuti kada je udarcem glavom bio za malo neprecizan. Rudar je u vodstvo stigao deset minuta kasnije. Sadiku je maestralno asistirao, a Amoah rutinski savladao Bukvića za 1:0.

Samo četiri minute kasnije dosuđen je penal za Slobodu nakon što je Pekija igrao rukom u svom šesnaestercu. Maksimović je donio poravnanje Slobodi s bijele tačke poslavši loptu u jednu, a golmana Rudara u drugu stranu.

Prije odlaska na odmor, Maksimović je mogao donijeti potpuni preokret, ali je golman Šćekić dobro odbranio pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 1:1.

Rudar je početkom drugog poluvremena vršio pritisak ka golu gostiju, a u 57. minuti Ćivić je na drugoj strani umalo zabio gol pogodivši samo vanjski dio mreže.

Do kraja utakmice viđena je prava uspavanka pa promjene rezultata iz prvog poluvremena nije bilo.

Sloboda je ostala na četvrtom mjestu na tabeli Premijer lige BiH, dok je Rudar na 10. poziciji. Tuzlanska ekipa u narednom kolu dočekuje Radnik, a Rudar gostuje Širokom Brijegu.