Sloboda 2 savladala Živinice i upisala svoju treću pobjedu

Razvojni tim Slobode sinoć je u okviru 12. kola A1 lige sjever dočekao ekipu KK Živinice u tuzlanskom Mejdanu. Mladi igrači Slobode 2 u prvom dijelu sezone pretrpili su poraz na gostovanju kod ekipe Živinica u poenterski izuzetno efikasnoj utakmici gdje su obje ekipe brojale preko 100 poena.

Konačan rezultat glasio je 110:102 za domaćina, a tuzlanski tim večeras se na svom terenu uspio revaširati za poraz iz prvog dijela. Iako su gosti bolje otvorili susret i napravili prednost sa kojom su otišli i na poluvrijeme, košarkašima Slobode 2 u potpunosti je pripalo drugo poluvrijeme odigrali strpljivo i borbeno do samog kraja i tako upisali svoju treću pobjedu u A1 ligi ove sezone.

Košarkaši Živinica raspoloženo su ušli u utakmicu pa su već nakon prvih 10 minuta postigli 26 poena i imali prednost od osam poena razlike. Gosti su rezultatski dobili samo prvu jer su domaći, nakon nešto sporijeg starta, podizali nivo igre te su do kraja preostale tri dionice otišle na stranu igrača Slobode 2. Domaći su do poluvremena uspjeli upoloviti rezultatski zaostatak iz prve četvrtine tako da se na poluvrijeme otišlo sa prednošću gostiju od četiri poena i rezultatom 40:44 za Živinice.

Nastavak utakmice ponudio je nešto čvršće odbrane u trećoj dionici u kojoj je postignuto najmanje poena. Domaći su nešto sporiji tempo utakmice uspjeli okrenuti u svoju korist i uoči posljednjih 10 minuta igre spustili su zaostatak na svega jedan poen razlike te tako najavili neizvjesnu posljednju dionicu. Do kraja susreta gledali smo pravi triler, nekoliko rezultatskih preokreta koji su doveli utakmicu na jednu loptu gdje su se bolje snašli igrači Slobode 2. Denis Halilčević svojim poenima postavio je konačan rezultat 78:75 u posljednjoj minuti budući da su gosti, nakon promašenih slobodnih bacanja crveno-crnih, imali napad za produžetak koji nisu uspjeli realizovati.

Slobodu 2 do nove pobjede kapitenski je vodio Emir Krajinić sa sjajnim double-double učinkom od 25 poena i 17 skokova. Dvocifreni su bili još Asim Gutić sa 19 poena i šest skokova te Harun Čustović sa 12 poena, osam skokova i pet asistencija. Odličnu partiju pružio je već spomenuti Denis Halilčević koji je postigao osam poena, uhvatio osam skokova i podijelio osam asistencija večeras. Od ostalih igrača Eman Medunjanin postigao je sedam poena, Aldin Kunosić četiri poena dok je Ajdin Kahrić ubacio tri poena. U redovima gostiju prvo ime bio je Mudžahid Smajlović koji je postigao 26 poena i uhvatio sedam skokova u porazu svoje ekipe.

Razvojni tim Slobode upisao je treću pobjedu i sada se nalazi na sedmo mjestu ligaške tablice sa omjerom od tri pobjede i devet poraza nakon 12 odigranih kola. Živinice su večeras ubilježile novi poraz što ih je smjestilo na četvrto mjesto tabele uz skor od sedam pobjeda i pet poraza. Do kraja regularnog dijela sezone ostalo je još dva kola, a crveno-crni narednog vikenda gostuju lideru na tabeli i neporaženoj ekipi Orlovika iz Žepča. Sloboda 2 svoju ligašku sezonu zatvorit će utakmicom u Mejdanu kada će u okviru 14. kola ugostiti ekipu Brčkog.