Rukometaši Borca poraženi u Banjaluci od Gračanice

Rukometaši banjalučkog Borac M:tela izgubili su na svom terenu od Gračanice utakmicu šestog kola Premijer lige BiH sa 22:24 (11:13).

Veći dio prvog poluvremena utakmice u “Boriku” protekao je u igri gol za gol, a u vodstvu su bili samo gosti koji su dva navrata imali i dva gola prednosti. Borac je u igri bio najviše zahvaljujući golmanu Slađanu Subotiću koji je imao 11 odbrana u prvom dijelu susreta (ukupno 13).

Drugi dio meča donio je vodstvo Gračanice od 15:12, gol golmana Borca Bojana Ljubišića nakon uspješne odbrane, a zatim i bolju igru njegovih saigrača koji su u 40. minutu serijom 4:0 izjednačili na 17:17. Borac je prvi put poveo u 47. minutu golom Dejana Unčanina za 20:19, ali u neizvjesnoj završnici nije uspio sačuvati prednost.

Naš kapiten Adi Ahmetašević je rekao da ekipa Gračanice igra najbolje protiv najboljih protivnika i da je to motiv više, a gledajući u rezultat bio je u pravu.

Najefikasniji u Borcu bili su Vladan Đurđević i Srđan Mijatović sa po pet golova i Bojan Rađenović sa četiri, a u Gračanici Dino Hamidović sa devet golova. Admir Ahmetašević je imao 10 odbrana. Poslije šest utakmica Borac ima tri pobjede, remi i dva poraza, a Gračanica četiri pobjede i dva poraza.