Premijer lige BiH u kuglanju: Sloboda ubjedljiva protiv Borca

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 6.kola Premijer lige BiH u kuglanju. Nakon ovog kola samo je ekipa Posušja ostala sa stopostotnim učinkom a prate ih Sloboda i Rudar Prijedor sa po jednim porazom.

Ekipa Kuglaškog kluba Sloboda Tuzla je kao domaćin igrala sa ekipom Borca iz Banja Luke i ostvarila maksimalnu pobjedu 8:0. I prije samog početka Sloboda je važila za velikog favorita jer ove godine igra izuzetno dobro dok je Borac neprepoznatljiv i u ovoj sezoni nije osjetio slast pobjede.

Sam tok utakmice i nije nagovještavao ovako visok rezultat jer su u gotovo svim duelima prve setove dobijali gostujući igrači neki čak i drugi set ali nisu uspjeli održati taj nivo igre i do kraja su svi gubili meč poene. Kod Slobode najbolji rezultat je ostvario mladi Edin Herenda sa 576 oborenih čunjeva koji je meč počeo loše, gubio sa 2:0 ali je u drugoj polovini odigrao izuzetno dobro sa 309 oborenih čunjeva posebno se istakavši u posljednjem setu kada je srušio 164 čunja.

Najbolji pojedinac kod Borca bio je Žarko Bjelajac sa 556 oborenih čunjeva ali je imao tu nesreču da baš igra protiv Herende pa je i on izgubio meč poen.

U narednom kolu Sloboda ide u Gradišku na megdan ekipi Kozare dok će Borac prve bodove u ovoj sezoni pokušati osvojiti kod kuće protiv izuzetno dobre ekipe Ade.