Porazi Slobode i Tuzla City-ja

U 26. kolu fudbalske m:tel Premijer lige BiH Sloboda je poražena na gostovanju kod posljednjeplasirane ekipe prenstva Krupe sa 1:0.

Domaći su zasluženo slavili u susretu u kojem su bili bolja ekipa, a pobjednički pogodak postignut je u 23. minuti. Golubović je odbranio još jedan jedanaesterac u ovoj sezoni, ovaj put Dujakoviću, ali je na nesreću gostiju do odbijene lopte došao Mandić koji je pogodio za pobjedu Krupe.

Sloboda je ovim porazom sebi znatno otežala borbu za opstanak, dok se Krupa sa tri boda približila ekipama ispred sebe i vratila se u igru za ostanak u društvu najboljih.

Poraz je doživio i drugi tuzlanski premijerligaš Tuzla City. Ekipa trenera Husrefa Musemića je izgubila u Doboj Kaknju od Mladosti sa 2:0 čime se udaljila od pozicija koje vode u Evropu.

Domaći su do gola došli već u 11. minuti kada je grešku Nukića iskoristio Hiroš. U samoj završnici prvog dijela tačnije u 44. minuti golman Mladosti Velić odbranio je penal Mišiću. Šest minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno domaćima da dođu do 2:0. Strijelac je bio Vladić.