POBJEDOM NAD JEDINSTVOM ,ZVIJEZDA ZASJELA NA ČELO TABELE

U odigranoj utakmici petog kola Prve lige F BiH na svom terenu u Gradačcu, NK Zvijezda je bila ubjedljiva protiv Jedinstva iz Bihaća  i dobila susret sa 4:0 (3:0). Otpor gostiju Zvijezda je slomila već u prvom poluvremenu koje je završeno sa tri gola u mreži gostiju. Svoju četvrtu pobjedu u ovih pet odigranih kola, domaćin je započeo ostvarivati već u otvaranju utakmice , pogotkom u 6. minutu preko dvostrukog strijelca u ovom meču, Obrena Cvijanovića.
Ubrzo nakon toga je štoper Muamer Adžem povisio na 2:0, da bi seriju golova u prvom poluvremenu završio dvostruki strijelac Cvijanović, što je već nagovještavalo sigurnu pobjedu Zvijezde.  Kiša koja je padala tokom skoro cijele utakmice i mokar teren onemogućavali su da se razvije igra ali je Zvijezda i u drugom poluvremenu postigla pogodak preko Zorana Kokota i time ovjerila pobjedu za  konačnih 4:0.
Ovo je Kokotu drugi pogodak u dva odigrana meča za Zvijezdu jer je od nedavno član gradačačkog prvoligaša. Ekipa Jedinstva se predstavila kao jak kolektiv ali protiv danas raspoložene Zvijezde nisu imali nikakvih šansi.
Zvijezda je ovom pobjedom zasjela sama na čelo prvoligaške tabele, bez izgubljene utakmice i bez primljenog gola sa osvojenih trinaest bodova iz pet kola. Međutim pravi ispit je čeka u narednom kolu kada ide u Sarajevo u goste Olimpiku čije su aspiracije za povratak u premijerligaško društvo najviše izražene, te će to biti jedan od derbija ovog prvenstva.
Tekst: Suad Krajnović