- MAGAZIN

Litvanac izbačen nakon što je pogodio protivnika reketom! (VIDEO)

Mlada litvanska teniska nada, sedamnaestogodišnji Deividas Bandzevicius, doživio je bizaran preokret sudbine na ITF J60 turniru u svojoj domovini. Iako je na terenu izborio veliku pobjedu protiv Italijana Emilijana Bratomija, sa turnira je diskvalifikovan zbog nesmotrenog poteza koji je napravio tokom proslave tijumfa. Nakon iscrpljujućeg meča koji je trajao tri seta i završio rezultatom 6-3, […]

Mlada litvanska teniska nada, sedamnaestogodišnji Deividas Bandzevicius, doživio je bizaran preokret sudbine na ITF J60 turniru u svojoj domovini.

Iako je na terenu izborio veliku pobjedu protiv Italijana Emilijana Bratomija, sa turnira je diskvalifikovan zbog nesmotrenog poteza koji je napravio tokom proslave tijumfa.

Nakon iscrpljujućeg meča koji je trajao tri seta i završio rezultatom 6-3, 4-6, 7-6(5) u njegovu korist, Bandzevicius je u naletu slavlja bacio reket visoko u zrak, ali je on nekontrolisano poletio preko terena direktno prema Bratomiju i pogodio ga u stopalo.

Shvativši šta je uradio, Bandzevicius je odmah podigao ruke u znak izvinjenja, dok se Bratomi držao za nogu.

Nesmotrenost je skupo koštala mladog Litvanca, jer su sudije bile neumoljive i postupile po jasno definisanim pravilima.

Zbog toga je Bandzevicius ekspresno diskvalifikovan, a njegov nesuđeni protivnik u narednoj rundi, Volodymyr Revenko, prošao je direktno u četvrtfinale.

S druge strane, Bratomi nije imao nikakve koristi od ove situacije jer je meč već bio završen njegovim porazom, pa je i on završio učešće na turniru.

O NAMA

Dobrodošli na GLAS TK, vaš pouzdani izvor vijesti iz Tuzlanskog kantona i Bosne i Hercegovine. Već 10 godina pratimo aktuelna dešavanja, donoseći vam najnovije informacije iz politike, ekonomije, sporta, kulture i društvenog života.

Email:    redakcija@glastk.ba     marketing@glastk.ba

Kontakt: 035-228-575

 

Adresa: Fočanska do 1A, 75000 Tuzla | Book d.o.o Tuzla

GLASTK.BA @ 2026. Sva prava pridržana / All rigths reserved