Košarka: KK Gradina-KK Basket Živinice 73:58

U debiju Košarkaškog kluba Basket Živinice u A1 ligi FBiH, na vrućem gostovanju u Sreberniku kod ekipe Gradine, upisan je i prvi poraz.Meč Gradina-Basket završen je rezultatom 73:58 u korist domaćina.

Nakon prvog poluvremena (37:34) i odlične borbe , domaćini su u trećoj četvrtini postigli mini seriju od 7 poena, te prvi put na utakmici prave osjetljiviju razliku.

Do kraja utakmice kkošarkaši Basketa su nastojali stići prednost domaćina, ali iskusna ekipa Gradine je na kraju slavila.Ipak, treba pomenuti da su Živiničani igrali bez povrijeđenog Ade Korkutovića, a s njim u timu priča sa ove utakmice bila bi drugačija!

Poene za Basket na utakmici u Srebreniku postigli su Salkic 15, Meštrić 11, Vrtagić 10, Hasanić 8,Čičkušić 7 i Mazalović 7.

Narednog vikenda KK Basket očekuje novi uzbudljivi susret u okviru 2.kola A1 lige FBiH, kada u “goste” dolaze gradski rivali KK Živinice.