Džanan Musa se vratio na NBA parkete, Netsi poraženi od Bucksa

Košarkaši Brooklyn Netsa sinoć su poraženi na domaćem parketu od Milwaukee Bucksa sa 113:94, a na parket se konačno vratio i Džanan Musa.

Musa je više od mjesec dana bio van terena zbog povrede ramena, no prošle sedmice je zaigrao u G ligi za Long Island Netse. Mladi bh. košarkaš se vratio i na NBA parkete, te je sinoć dobio određenu minutažu u porazu Netsa od ekipe Bucksa.

Bucksi su od samog početka imali prednost na svojoj strani, te je nakon treće dionice već bilo jasno ko će pobijediti. Pred kraj utakmice trener Netsa je dao minutažu svim košarkašima, a među njima je bio i Džanan Musa. Na kraju su Bucksi slavili sa 113:94.

Bh. košarkaš Džanan Musa na parketu je proveo osam minuta u posljednjoj četvrtini utakmice. Šut ga nije služio najbolje jer je ima na kraju omjer 2-6, a 0-3 za trojke. Musa je meč završio sa četiri poena, jednim skokom i jednom blokadom, no sigurno da je najvažnije da se u potpunosti oporavio od povrede.

Treba dodati da je Musa samo nekoliko sati prije ovog meča igrao i za Long Island Netse gdje je pokazao nevjerovatnu partiju sa 26 poena, šest skokova i šest asistencija.

U pobjedničkom timu tradicionalno najefikasniji bio je Antetokounpo sa 30 poena, dok je Brogdon dodao 16. U ekipi Netsa istakao Russell sa 18 ubačenih poena.