Drugi poraz košarkašica BiH na Svjetskom prvenstvu

Ženska košarkaška reprezentacija BiH upisala je drugi poraz na Svjetskom prvenstvu u Australiji.

Košarkašice BiH su u drugom kolu A-grupe Mundobasketa u Sidneju poražene od jednog od favorita za medalju selekcije Kine sa 98:51.

Reprezentacija BiH samo je u prvih nekoliko minuta pružila otpor favoriziranom protivniku. Odlično je otvorila meč trojkom Jones i asistencijom za Knežević za prednost od 5:0. No, uslijedila je serija Kineskinja od 9:0, ali se reprezentacija BiH uz nekoliko dobrih akcija uspjela vratiti u ritam i ponovo doći u vodstvo košem Matee Tavić za 16:15.

Ostatak susreta pripao je kineskim košarkašicama, koje serijom 11-2 ponovo dolaze do osjetne prednosti, koju u drugoj četvrtini dižu na 19 poena.

Kineskinje su u drugom poluvremenu nastavile u istom ritmu, polaganjem Yang odlaze na 26 poena razlike (36:62), a zatim i na + 34 trojkom Huang (43:77).

U zadnjem periodu selektor Goran Lojo dao priliku mlađim igračicama, pa je razlika u korist Kine nastavila da raste do konačnih 51:98.

Najefikasnija u redovima BiH bila je Jonquel Jones sa 17 poena uz devet skokova), a kod Kine Xu Han sa 18 i Meng Li sa 17 poena.

U preostale dvije utakmice u ovoj grupi selekcija SAD-a pobijedila je Portoriko sa 106:42, dok je Belgija pobijedila Koreju sa 84:61.

U trećem kolu košarkašice BiH sutra od 10 sati po našem vremenu igraju protiv Koreje.