Damir Džumhur u osmini finala ATP-a u Rotterdamu

Damir Džumhur plasirao se u osminu finala ATP turnira u Rotterdamu nakon što je s 2:0 u setovima savladao Rumuna Mariusa Copila.

Džumhur, koji je početkom sedmice ostvario novi najbolji ranking karijere (ATP 29.), prvi set je riješio u svoju korist nakon 38 minuta igre rezultatom 6:4.U

U trećem gemu prvog seta Damir je uspio napraviti jedini break, što se ispostavilo kao ključno. Ipak, dokaz da je Rumun Copil pružao dobar otpor jeste i podatak da je Džumhur uspio realizovati tek četvrtu set-loptu.

Baš kao i u prvom setu, Damir je i u trećem gemu drugog seta uspio oduzeti servis protivniku. Ipak, Rumun se nije predavao pa je on u osmog gemu uspio iskoristiti drugu break-loptu na današnjem meču i rezultat izjednačiti na 4:4.

Da je gubitak servisa bio tek kratak nedostatk koncentracije Damir je potvrdio u narednom gemu kada je naš teniser napravio re-break i poveo sa 5:4, i tako stigao do prilike da servira za pobjedu.

Naravno, tu priliku popularni Džumi je iskoristio, iako je borbeni Rumun ulagao maksimalne napore da spasi što se spasiti da. Copil je i u desetom gemu imao jednu priliku za break. No, nakon što je spasio tu break loptu, Džumhur je imao prvu loptu za meč, koju je i iskoristio i naslavio nakon sat i 19 minuta igre.

Rumunski teniser posljednjih dana nije imao sreće u duelu s bh. teniserima. Nakon što ga je u finalu ATP turnira u Sofiji porazio Mirza Bašić, danas je morao čestitati Damiru Džumhuru na boljoj igri i pobjedi.

Džumhur će u osmini finala turnira iz serije 500 igrati protiv Rusa Andreya Rubleva, koji prema najnovijoj ATP ranking-listi zauzima 34. poziciju. Zanimljivo da je ruski teniser ranije danas s 2:0 u setovima nadigrao Francuza Lucasa Pouillea, koji je momentalno 16. reket svijeta.