City stigao do šestog boda, tim iz Konjica ostao na devet

U okviru 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, večeras su se na Tušnju sastali Tuzla City i Igman, a pobjedu je slavio domaći tim rezultatom 3:1.

Otvoreno se igralo s obje strane na početku. U devetoj minuti je Nukić dobro centrirao, ali Mašović šutirao glavom preko gola.

Malo prije toga su gosti zaprijetili u dva navrata i to preko Oremuša i Boje, ali nije bilo gola. Tražili su gosti nakon udarca Oremuša i penal jer su smatrali da je neko igrao rukom, ali sudija nije mislio tako.

Do vodstva Tuzla City dolazi u 21. minuti, a strijelac je bio Pantelić. Šutirao je s nekih 18 metara, a Ćeman nije dobro intervenisao.

Loša reakcija Hodžića u 28. minuti. Mogao je šutirati, ali je oklijevao i propala je dobra šansa za domaće.

Igman do izjednačenja dolazi u 39. minuti. Hebibović je centrirao, a prvi gol u sezoni i to glavom postiže Ramić, drugi strijelac lige iz prošle sezone.

Nije to bilo sve u prvom dijelu. Mašović je imao sjajnu priliku u 42. minuti. Iskosa je šutirao s desetak metara, ali Ćeman odlično brani. Na odbijanac je natrčao Mehanović, no lopta ide pored gola.

Naredno uzbuđenje u 54. minuti kada Čubrilo interveniše ispred Ramića, da bi dvije minute kasnije City ponovo poveo.

Pantelić je sjajno centrirao, Mašoviću nije bilo teško pogoditi. Signalizirali su gosti ofsajd Pantelića, ali sudije nisu tako mislile.

Konačan rezultat postavlja Hadžić u 69. minuti utakmice i to na drugu asistenciju Pantelića koji je definitivno bio i prvo ime ove utakmice.

Igman je s devet bodova na petoj poziciji, dok je Tuzla City s tri manje na osmoj. Nakon reprezentativne pauze, u sedmom kolu, Tuzla City će u goste kod Sloge u Doboj, dok će Igman ugostiti Velež.