8. kolo Premijer lige BiH: Sarajevo u derbiju savladalo Široki, Željezničar za rođendan pobijedio Krupu

Proteklog vikenda su na bh. stadionima odigrane utakmice 8. kola Premijer lige BiH.

Nakon poraza od Krupe u gostima, Mladost DK je dočekala Slobodu. Prednost ekipi iz Doboja kod Kaknja je u 10. minuti donio Dilaver, a na konačnih 1:1 je izjednačio Ćulum u 41. minuti.

Vitez je nakon pet vezanih poraza uspio osvojiti tri boda. Protivnik je bio zenički Čelik u derbiju začelja tabele, a domaći su pobijedili rezultatom 2:0. Golove su postigli Brekalo u 22. te Zukić u 46. minuti. Čeliku je ovo treći opraz u posljednja tri kola, a već četiri ne zna za pobjedu.

Aktuelni šampion BiH Zrinjski nastavlja odlične partije te je upisao sedmu ovosezonsku pobjedu u osam odigranih kola, a petu u nizu. Plemići su kao gosti savladali GOŠK 2:0 zahvaljujući pogocima Jakovljevića (12. minuta) i Blibije (68. minuta).

Predvođeno novim trenerom Husrefom Musemićem Sarajevo je pobijedilo neugodni Široki Brijeg 2:0, što je bila druga pobjeda u dvije utakmice koje je poznati stručnjak proveo u svom petom mandatu na klupi kluba s Koševa. Tri boda su Bordo ekipi svojim golovima donijeli Velkoski i Ahmetović, a pogodili su u 5. odnosno u 74. minuti.

Povratnik u Premijer ligu BiH banjalučki Borac ponovo je osjetio slast pobjede nakon remija sa Sarajevom i poraza od Širokog Brijega. Minimalna pobjeda 1:0 bila je dovoljna za tri boda protiv Radnika. Gol odluke postigao je Kunić u 90. minuti.

Posljednju utakmicu 8. kola odigrali su Željezničar i Krupa na Grbavici. Plavi su svoj 96. rođendan proslavili uvjerljivom pobjedom 4:1. U prvom poluvremenu su mrežu Krupe pogodili Zakarić i Ramović u 34. i 37. minuti, a onda je Zakarić u drugom poluvremenu, tačnije u 54. minuti, postigao svoj drugi gol, a potom je Blagojević u 85. povisio na 4:0. Koljić je bio strijelac počasnog gola za Krupu u 92. minuti, a u 94. je Vukotić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

U 8. kolu je postignuto ukupno 14 pogodaka, a utakmice je posmatralo 13.100 gledatelja. Najviše ih je bilo na Koševu, ukupno 4.000.

Domaćini su slavili na četiri utakmice, gosti na jednoj, dok je jedan susret završen neriješeno.

Prvi strijelac lige je Nemanja Bilbija (Zrinjski) sa šest golova.