Sloboda na krilima Vranješa pobijedila Leotar i pobjegla iz opasne zone

Dvije ekipe koje se bore za opstanak u Premijer ligi BiH, Sloboda i Leotar, odigrali su utakmicu u Tuzli u okviru 22. kola Premijer lige BiH. Pobjedu je ostvarila domaća ekipa, a konačan rezultat bio je 2:1.

Tuzlaci su uoči ove utakmice bili na posljednjem mjestu sa 20 osvojenih bodova, dok je Leotar bio na 9. poziciji sa 23 boda.

Favorit zaista na ovoj utakmici nije postojao, jer je bilo jasno da će obje ekipe uraditi sve kako bi ostvarile pobjedu i tako povećale šanse za ostanak u ligi.

Krenulo je sjajno za Tuzlake. Igrala se 6. minuta kada je u kaznenom prostoru gostiju jedan igrač igrao rukom nakon šuta Stojana Vranješa, te je dosuđen penal za domaću ekipu.

Odgovornost je na sebe preuzeo upravo Vranješ. Matirao je sjajni fudbaler Slobode golmana Leotara, za veliko slavlje na tribinama stadiona Tušanj.

Nakon postignutog gola u narednih petnaestak minuta se uglavnom igralo između dva šesnaesterca. Činilo se pomalo da igrači sa obje strane nisu baš navikli igrati na terenu kakav je sada na Tušnju.

Prva prava prilika, poslije postignutog gola, viđena je tek u 36. minuti. Bila je to dobra akcija Slobode, Husejinović je uposlio Vranješa koji je dobro šutirao, ali golman Leotara je to uspio odbraniti.

Dvije minute kasnije viđen je jako zanimljiv pokušaj Pervana. Šutirao je direktno iz kornera i na velike muke stavio Puletića, ali je ostalo 1:0.

Do kraja prvog poluvremena još jednu dobru priliku imala je Sloboda, ali promjene rezultata nije bilo.

Baš kao i u prvom poluvremenu, isto se desilo i na otvaranju drugog dijela utakmice. Igrala se 52. minuta kada je Sloboda postigla drugi gol.

Husejinović je sjajno prošao po desnoj strani i dobro je centrirao, a Vranješ je glavom matirao Puletića i tako postigao svoj i Slobodin drugi gol na ovoj utakmici.

U 66. minuti viđen je pokušaj Sučića, ali je lopta otišla visoko preko gola. Treba istaći i to da je Sloboda imala veliku podršku navijača na ovoj utakmici.

Iako se činilo da će Sloboda mirno privesti utakmicu kraju, gosti su u 85. minuti postigli gol i unijeli nervozu na tribine, ali i na teren stadiona Tušanj.

Strijelac gola za Leotar bio je Ačimović. Pokušali su gosti da postignu još jedan gol do kraja susreta i tako osvoje bod u Tuzli, ali im to nije pošlo za rukom.

Nakon ove pobjede Sloboda je napredovala čak do 8. mjesta na tabeli, te sada imaju 23 osvojena boda, ali do kraja će voditi borbu za ostanak u ligi.

Sa druge strane, uprkos porazu Leotar još uvijek nije u zoni ispadanja nego su trenutno 10. na tabeli, te i oni imaju 23 osvojena boda.