Sloboda i Željezničar remizirali na Tušnju

Sloboda i Željezničar remizirali su u utakmici 18. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju (1:1). Tuzlaci su diskutabilnim golom došli do boda protiv Plavih, a ovo im je peta utakmica bez trijumfa u domaćem prvenstvu.

Početak utakmice na Tušnju protekao je poprilično mirno. Jedina šansa u ranoj fazi viđena je u trećoj minuti kada je Jusić šutirao glavom, a Bender uhvatio loptu. Golman Željezničara odbranio je i udarac Karišika iz voleja u 12. minuti. Veliku priliku Sloboda je imala u 19. minuti. Husejinović je šutirao glavom malo pored gola.

Bilo je ponovo opasno pred golom Plavih u 27. minuti. Beganović je pokušao, ali je neko od igrača Željezničara loptu skrenuo u korner. Na drugoj strani Hajdarević je šutirao, a Bukvić izbio loptu u korner. Nakon odličnog udarca Mujezinovića iz slobodnjaka izvrsno intervenisao Bukvić u 30. minuti. Samo minutu poslije Mujezinović je ubacio sa lijeve strane, a Vrhovac je pogodio glavom za 0:1.

Sloboda je u 42. minuti uspjela doći do poravnanja. Dosuđen je diskutabilan prekršaj za Slobodu. Husejinović je iskosa sa desne strane iz prekida ubacio pred gol Plavih, a Ramić je pogodio za 1:1. Napadač tuzlanskog kluba nije želio slaviti pogodak jer je svojevremeno nosio dres kluba sa Grbavice. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Vrhovac je na početku drugog poluvremena odlično intervenisao ispred Ramića, koji je u 48. minuti ušao u šesnaesterac domaćih, ali je promašio loptu. Subašić je poslao loptu ravno u ruke Bukviću u 52. minuti. Jako dugo se čekalo na novu šansu. Sloboda je imala veliku priliku u 76. minuti kada je Beganović sjajno uposlio Balića, koji je glavom šutirao preko gola.