Sedam premijerligaša prošlo u osminu finala Kupa BiH

Danas je širom Bosne i Hercegovine odigrano 11 utakmica nogometnog Kupa, a u osminu finala se plasiralo sedam od osam premijerligaša koji su danas igrali.

Borac je gostovao u Olovu kod Stupačnice i slavio je nakon preokreta rezultatom 3:1. Stupčanica je postigla vodeći gol u 7. minuti kada je prelijepo pogodio Karahmetović, no Borac je pogocima Živkovića u 16., Bošnjaka u 24. i Melega iz penala u 67. minuti stigao do pobjede.

Sigurne pobjede su ostvarili i Sarajevo u gostima kod Alfa Modriče (4:1), Željezničar kod Rudara iz Han Bile (6:0), Sloboda kod Goražda (2:0).

Široki Brijeg je slavio u gostima kod Slobode u Mrkonjić Gradu sa 1:0, a sa jednim golom razlike slavio je i Zrinjski kod Svatovca (2:1), te bijeljinski Radnik u gostima kod Čapljine (2:1).

Najveća drama viđena je u Omarskoj gdje je kod istoimenog prvoligaša gostovao prijedorski Rudar. Komšijski derbi je nakon 90 minuta završen rezultatom 1:1, a nakon penala uspješniji je bio domaćin i slavio rezultatom 6:5.

U susretima niželigaša dalje su prošli Ljubić iz Prnjavora, Igman iz Konjica, te Sloga iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja.

Jučer su odigrani susreti Gradina – Tuzla City 2:5 i Travnik – Posušje 1:2. Susreti Zvijezda 09 – Velež, Krupa – Zvijezda Gradačac i Sloboda Novi Grad – Leotar se igraju 6. oktobra.