Rukometaši Slobode nastavili pobjednički niz

Rukometaši Slobode nastavili su pobjednički niz u domaćem prvenstvu. U 26. kolu Premijer lige BiH u Mejdanu su pobijedili Gradačac 33:23. Protiv pretposljednje ekipe na tabeli, trener crveno-crnih Pero Milošević priliku za igru dao je rukoemtašima koji su u dosadašnjih 25 kola imali nešto manju minutažu.

Od početka susreta tuzlanski tim nametnuo je svoj ritam igre. Nisu dopuštali gostima da ih ozbiljnije ugroze i vrlo brzo došli su do prednosti koja je bila nedostižna. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 19:11. U nastavku svi prisutni mogli su uživati u lepršavoj igri Slobode, koja je dodatno učvrstila vodstvo i na kraju slavila sa 10 pogodaka razlike, 33:23.

Izabranicima Pere Miloševića ovo je bila treća pobjeda u nizu, a ujedno 16. ove sezone. Najefikasniji u redovima domaćih bili su Đukić i Skopljak sa po 7 pogodaka, 6 je dodao Georgievski, dok je Mehinagić 4 puta tresao protivničku mrežu.

Sloboda se trenutno nalazi na trećem mjestu prvenstvene tabele sa 36 bodova.

U nareddom kolu gostuju u Doboju ekipi Sloge koju su na domaćem terenu savladali u prvom duelu ovih ekipa na početku sezone.