„Partnerski pristup lokalnom razvoju Tuzla“: Prezentovani poslovni planovi razvijeni u okviru projekta

U prostorijama sale za sjednice Gradskog vijeća Tuzla, Grad Tuzla je jučer, 27.jula, organizovao prezentaciju poslovnih planova pred komisijom za ocjenu poslovnih planova koje su izradili kandidati iz Tuzle, učesnici III grupe polaznika Programa podrške poduzetništvu kroz razvoj poslovnih ideja u gradu Tuzli.

Program podrške poduzetništvu kroz razvoj poslovnih ideja jedna je od komponenti Projekta „Partnerski pristup lokalnom razvoju Tuzla“, koji je podržan od Međunarodne organizacije rada (MOR), a finansira se iz sredstava Evropske unije u okviru projekta „Podrška Evropske unije lokalnim partnerstvima za zapošljavanje -Faza II (LEP II).

U okviru Projekta „Partnerski pristup lokalnom razvoju Tuzla“ uspostavljeno je Lokalno partnerstvo za zapošljavanje Tuzla (LPZ Tuzla), u kojem je Grad Tuzla glavni partner i koji implementira ovaj Projekat u saradnji sa ostalim partnerima.

Lokalno partnerstvo za zapošljavanje Tuzla jedno je od 20 uspostavljenih u zemlji u okviru projekta “Podrška Evropske unije lokalnim partnerstvima za zapošljavanje – Faza II” (LEP II), kojeg Evropska unija financira s 4 miliona eura, a provodi Međunarodna organizacija rada (MOR). Ovaj projekat ima za cilj da doprinese poboljšanju prilika zapošljavanja u lokalnim zajednicama dajući podršku razvoju lokalnih partnerstava za zapošljavanje kao partnerski uspostavljenih mehanizama za tržište rada koji osiguravaju pristup formalnom zapošljavanju na lokalnom nivou.

Za više informacija o projektu LEP II, posjetite www.partnerstvo.ba i kanale društvenih mreža (Instagram, Facebook, Twitter i YouTube)

Program podrške poduzetništvu kroz razvoj poslovnih ideja realizovan je po metodologiji Međunarodne organizacije rada – Pokreni i unaprijedi svoj posao, a usmjeren je prema nezaposlenim osobama koje imaju neku poslovnu ideju i žele pokrenuti vlastiti poslovni poduhvat i danas su prezentirali svoje poslovne planove kandidati koji su uspješno prošli prethodne faze u ovom Programu obuke, koji su na kraju razradili svoj poslovni plan na osnovu kojeg planiraju pokrenuti vlastitiposlovni poduhvat.

Za najuspješnije učesnike učesnike obezbjeđena su bespovratna sredstva za podršku u pokretanju poslovnog poduhvata i početku poslovanja, u iznosu do 6.000,00 KM.

Služba za ekonomski razvoj, poduzetništvo i poljoprivredu

(Grad Tuzla)