Odlični rezultati naših paraatletičara na World Para Athletics Grand Prix-u u Italiji

Ovaj vikend se u Italiji (Jesolo) održao World Para Athletics Grand Prix.  Na istom mitingu su uzeli učešće i BH paraatletičari Dževad Pandzić i Omar Bojčić. Trodnevni mitingu okupio je 275 takmičara iz 33 države.

Na ovo prestižno paraatletsko takmičenje naša ekipa je otputovala u četvrtak. Za ovo prvo takmičenje, kojim otvaraju ovu sezonu, pripremali su se cijelu zimu, i na osnovu ovih rezultata može se očekivati dobra sezona.

Dževad Pandžić se takmičio u bacanju kugle u kategoriji F55 koji je osvojio prvo mjesto, a Omar Bojčić se takmičio u dvije discipline u kategoriji T11 na 100m i 200m . Omar je na 100m zauzeo drugo mjesto, a na 200m zauzeo je prvo mjesto pri čemu je oborio rekord BiH u ovoj disciplini.

U ovoj sezoni pred našim paaratletičarima su mnoga takmičenja u kojima se planira ostvarivanje normi za velika prvenstva, od kojih su  i Olimpijske igre u Tokiju.