Novom stotkom do prve gostujuće pobjede

Košarkaši Slobode su u okviru 11. kola Prvenstva BiH gostovali u Mostaru gdje ih je dočekala posljednje plasirana ekipa ligaške tablice, mostarski Zrinjski. Utakmica je od samog starta išla u jednom pravcu, igrači crveno-crnog tima preuzeli su kontrolu već od samog početka susreta i nakon prvih 10 minuta imali su značajnu prednost koju su povećavali do kraja utakmice.

Prva četvrtina protekla je u znaku gostiju čije se napadačko raspoloženje osjetilo odmah po ulasku na parket budući da su u prvoj dionici postigli čak 35 poena. U drugom periodu igre nastavili su sa odličnom napadačkom igrom što je rezultiralo sa 64 poena u košu Zrinjskog nakon 20 minuta igre i gosti su na pauzu otišli sa 20 poena prednosti.

U trećoj dionici Tuzlaci nastavljaju u istom ritmu i stižu do 90 poena, a domaći igrači i dalje nisu mogli naći rješenje za napadačku rapsodiju košarkaša Slobode. U posljednjoj četvrtini crveno-crni stižu do nove stotke gdje su priliku dobili svi igrači iz rostera. Sjajne minute ubilježio je junior Ajdin Ćosić koji se pokazao u jako dobrom svjetlu prvenstveno odbrambenom igrom koju je krunisao sa pet postignutih poena bez promašaja iz igre. Utakmica je završena rezultatom 81:113.

Sloboda je u svojim redovima imala čak sedam dvocifrenih igrača. Nedim Omerović je bio prvo ime susreta sa 19 poena i devet skokova dok je Almir Hasandić imao 17 poena. Po 15 su dodali Đorđe Lelić i Zoran Talley, 14 je ubacio Adi Alikadić, Nikola Jeftić je imao 13, a Josh Scott 10 postignutih poena. Abraham Glen je bio najefikasniji igrač Zrinjskog sa 32 poena.

Tuzlaci nakon prve gostujuće pobjede imaju pozitivan omjer i niz od dvije pobjede što ih dovodi do skora od šest pobjeda i pet poraza nakon 11 odigranih kola. Zrinjski je novim porazom ostao na jednoj pobjedi i na dnu tablice. Sloboda u narednom kolu gostuje kod ekipe Borca u meču koji otvara drugi dio prvenstva.