Nikola Komazec ponovo heroj: Sloboda na plus četiri pred derbi sezone

U lokalnom derbiju 20. kola Prve lige Federacije BiH, Sloboda je sinoć dočekala Zvijezdu, a susret je završen rezultatom 1:0 u korist domaćina.

Iako je Sloboda ušla u utakmicu kao favorit, Zvijezda se hrabro borila, svjesna važnosti svakog boda u borbi za opstanak. Nakon nekoliko početnih prilika, prvi ozbiljniji napad Slobode dogodio se tek nakon dvadesetak minuta igre, no bez rezultata.

U drugom dijelu, iako je Sloboda pokušavala promijeniti dinamiku igre, nije uspjela probiti odbranu Zvijezde sve do 82. minute kada je Nikola Komazec postigao gol nakon asistencije Delića, osiguravši tako pobjedu za Slobodu.

Ova pobjeda Slobodi donosi 47 bodova, čime se dodatno distancirala od drugoplasirane Stupčanice, dok Zvijezdu očekuje teška borba za opstanak s pretposljednjeg mjesta na tabeli.

U sljedećem kolu Sloboda gostuje u Olovu kod Stupčanice.