NBA: Rocketsi izjednačili protiv Golden Statea

Košarkaši Houston Rocketsa izjednačili su na 2:2 u seriji finala Zapadne konferencije NBA play-offa nakon što su sinoć u Oaklandu pobijedili Golden State Warriorsa rezultatom 95:92.

Domaći su očekivano dobro ušli u utakmicu i nakon prve četvrtine su imali prednost od devet poena razlike.

Rocketsi se potom bude, igraju fenomenalno u napadu i uspijevaju preokrenuti rezultat te na odmor otići sa sedam poena prednosti.

Warriorsi su uzvratili apsolutno istom mjerom u trećoj dionici i uoči posljednje četvrtine imali su solidnu prednost.

I kada su svi očekivali laganu pobjedu Warriorsa, dešava se novi spektakularni preokret i Rocketsi na kraju u dramatičnoj završnici dolaze do zaslužene pobjede na terenu Golden Statea, što nije uspjelo nijednoj ekipi u play-offu od dolaska Duranta u klub.

Naime, Warriorsi prošle godine nijednom nisu kapitulirali u Oaklandu, a posljednji put su bili neuspješni pred svojim navijačima 2016. godine, kada se u finalu NBA lige radovao Cleveland. Od tada su imali niz nepobjedivosti, ali je i on srušen.

Rocketse je do pobjede predvodio fenomenalni Harden s 30 poena, a domaćim nije pomoglo ni 28 poena Curryja, kao ni double-double Duranta (27 poena i 12 skokova).