Nakon šeste uzastopne pobjede Sloboda u osmini finala Kupa

Sloboda je juče na stadionu MGM Farm u Doboju kod Kaknja odigrala kup utakmicu protiv FK Mladost Doboj Kakanj gdje upisala pobjedu rezultatom 1:4 čime je ostavren plasman u osminu finala Kupa BiH.

Početak utakmice pripao je fudbalerima Slobode koji su već u 3. minuti zatresli mrežu domaćina preko Hasanbegovića koji je odlično iskoristio ubacivanje Husejinovića. U 17. minuti svoju šansu iskoristio je Bonić koji je poslao loptu iza Dalipagića za 1:1. Do kraja prvog dijela utakmice, bilo je nekoliko polušansi na obje strane, ali rezultat je ostao nepromijenjen

U drugom dijelu utakmice dobra igre Slobode koja je krunisana golom u 64. minuti kada Luka Merdović asistira Deliću koji pogađa za 2:1. Samo četiri minute kasnije Kalesić šalje preciznu loptu za Dervišagića koji pogađa za 1:3.

Igrao se 83. minuti kada je Kalesić ponovo pokazuje svoje vještine te odličnom potezom asistira Hadžanoviću koji pogađa mrežu domaćih za 1:4 i postavlja konačan rezultat utakmice.

Bila je ovo ukupno šesta uzastopna pobjeda izabranika Zlatana Nalića u sezonu 2023/2024 i dodatan uliv samopozudanja za narednu prvenstvenu utakmicu protiv Stupčanice u okviru 6. kola 1. lige Federacije BiH koja se igra u subotu od 19 sati na stadionu Tušanj.