Na prvenstvu BiH za mlađe juniore: Sedam titula prvaka BiH za atletičare AK ˝Sloboda Tehnograd˝

Proteklog vikenda održano je prvenstvo BiH za mlađe juniore/ke u tehničkoj organizaciji AK “Sarajevo” na kojem su izuzetan uspjeh ostvarili atletičari Atletskog kluba “Sloboda Tehnograd” sa osvojenih 7 titula prvaka BiH.

Bakir Musić osvojio je 4 titule prvaka BiH u disciplinama 100 m, 200 m, 400 m i u muškoj štafeti (100, 200, 300, 400), te srebrne u štafeti 4×100 m i 400 m prepone.

Kao jedan od najmlađih takmičara dvije titule prvaka BiH osvojio je Nikola Pavljašević u disicplinama 2000 m stipl i 3000 m, te srebro u štafeti 4×100 m.

Prvakinja BiH je i Ena Bećirović u disciplini 2000 m stipl, a u disciplini 800 m osvojila je srebrnu medalju.

Muška štafeta (100, 200, 300, 400 m) u sastavu Bakir Musić, Amer Bećirović, Selver Pašić i Adem Šarić je uz titulu prvaka BiH postavila i novi državni rekord u juniorskoj i konkurenciji mlađih juniora u ovoj disciplini sa rezultatom 2, 07, 71.

Srebrne medalje osvojili su i Amar Grbić u disciplini bacanje kugle, Selver Pašić u disciplini 110 prepone, te muška štafeta 4×100 u sastavu Amer Bećirović, Selver Pašić, Nikola Pavljašević i Bakir Musić.

Bronzanu medalju osvojio je Amer Bećirović u disciplini 1500 m.

Na ovom takmičenju nastupili su i Ema Mešković, koja je osvojila 4. mjesta u disciplinama 200 m i 400 m, te Ismihan Muratović koja je osvojila četvrto mjesto u troskoku.