U sjajnoj atmosferi i ispunjenoj dvorani u Cazinu Zmajevi su savladali Sloveniju rezultatom 28:27 (15:15). Zmajevi su poveli golom Burića, Slovenci su odmah u narednom napadu uzvratili.

Gosti su u šestoj minuti prvi put otišli na dva gola prednosti. Naši rukometaši su u 13. minuti serijom 4:0 došli do tri gola prednosti (9:6).

Zmajevi golom Šanića u 18. minuti prvi put dolaze do plus četiri (11:7).

Slovenci prave seriju 4:0 i dolaze do izjednačenja. Gosti su nakon toga kratko imali vodstvo, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 15:15.

Naši momci su golom Burića poveli na otvaranju drugog poluvremena, ali Slovenci vrlo brzo uzvraćaju i dolaze do preokreta.

Slovenci u 40. minuti prvi put dolaze do tri poena prednosti (20:17).

Naši momci su do preokreta došli u 48. minuti preko Draganića (23:22). Do kraja susreta su se smjenjivala vodstva, a Zmajevi golom Hamidovića dolaze do vrijednog trijumfa.

Zmajevi posljednji meč kvalifikacija igraju u Nedjelju u Podgorici protiv Crne Gore.

Plasman na EURO 2024. osigurat će po dvije najbolje reprezentacije iz svake grupe, uz četiri najbolje trećeplasirane ekipe.