Leotar sa igračem više uspio da savlada Tuzla City

U derbiju fenjeraša u 31. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Leotar je ugostio ekipu Tuzla Cityja. Konačan rezultat ovog susreta glasio je 3:2 u korist ekipe iz Trebinja.

U početku utakmice Leotar je bio nešto bolji protivnik, ali je Tuzla City prva stigla do pogotka. Igrala se deseta minuta kada je loptu ubacio Sedad Subašić, a Nikitin je pogodio za 1:0.

Samo četiri minuta kasnije stiglo je izjednačenje na Policama. Čavić je šutirao odlično sa 16 metara i pogodio za 1:1. Samo šest minuta kasnije velika šansa za domaće, ali je Handžić promašio zicer sa svega par metara.

U 35. minuti utakmice ponovo je Tuzla City stigla do vodstva, a ponovo se to desilo iz prekida. Strijelac pogotka ovoga puta bio je Irfan Hadžić.

Do kraja prvog poluvremena Tuzla City je još jedanput poklekla, te je Leotar uspio izjednačiti preko Milića. Prilikom ovog pogotka koji se desio u 44. minuti utakmice desili su se i veliki protesti gostiju zbog igranja rukom, ali sudija Musa je pokazao samo na centar.

U nastavku utakmice ekipa Tuzla Cityja se više orijentisala na odbranu svog gola i čuvanje rezultata 2:2. Domaći su u 61. minuti utakmice tražili jedanaesterac, ali je Musa poakzao samo na korner.

Pet minuta kasnije drugi žuti karton je zaradio Eldin Hasanbegović zbog prekršaja nad Čavićem. Iz tog faula šutirao je Handžić, ali je pogodio samo živi zid.

Ogroman promašaj se desio u 71. minuti utakmice, kada je Aćimović šutirao sa svega nekoliko metara, ali on nije uspio savladati Barcolu.

Ipak, Leotar je uspio da dođe do pogotka u 76. minuti utakmice kada je nakon prekida mrežu zatresao rezervista Dejan Uzelac, te je tako defanzivac ekipe iz Trebinja dodatno zakomplikovao borbu za opstanak u Premijer ligi BiH.