Kolašinac igrač utakmice protiv Kölna

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac igrao je sjajno u pobjedi njegovog Arsenala protiv Kolna rezultatom 3:1 u okviru 1. kola Evropa lige.

Topnici su gubili nakon prvog poluvremena na domaćem terenu od Kolna, a na pauzi između dva poluvremena ušao je Kolašinac i promijenio stvari na terenu. On je pružio odličnu partiju te je postigao i sjajan pogotka u sedmoj minuti nastavka meča za izjednačenje rezultata.

Navijači Topnika su to prepoznali i izglasali su Kolašinca za igrača utakmice. U konkurenciji za igrača utakmice bili su i Alexis Sanches i Hector Bellerin koji su također postizali golove, ali i Egipćanin Mohamed Elneyn koji je odigrao veoma dobru partiju.

Ipak, navijači su na kraju bez većih dilema Kolašinca odabrali za igrača utakmice. Podsjetimo, sinoćnji gol bio je za Kolašinca prvi u evropskim takmičenjima.

Arsenal naredni meč u Evropa lgii igra na gostovanjuu kod BATE Borisova.