Karate klub „DO“ Tuzla: Zlatni pojas Čačka za Stefani Krešić

Tokom vikenda 22.04. i 23.04.2023. godine, u Čačku je održan najveći Internacionalni karate turnir “52. Zlatni pojas Čačka”, na kojem je nastupilo 2200 takmičara iz 22 države svijeta. Karate klub “DO” je nastupio i klupski i reprezentativno.

Stefani Krešić je u kategoriji seniorke +68 kg predstavljala reprezentaciju Bosne i Hercegovine, te donijela veliku zlatnu seniorsku medalju i pehar kao simbol ovog najvećeg evropskog turnirskog natjecanja za BiH.

Za klub je nastupio Loren Šarić juniori -68 kg, koji i pored dobrog nastupa nije došao do medalje.

Naš drugi junior Alen Mujić -61 kg, borio se u finalu ali se radi povrede, koja se desila u zadnje tri sekunde meča, i pored vodstva 2:1 morao zadovoljiti srebrom. U nedjelju 23.04.2023. godine nastavljeno je takmičenje za mlađe uzraste i kadete. Džejna Muratović je osvojila zlatnu medalju, u kagoriji kadetkinje +61 kg.

Anto Krešić, kao selektor – trener ženske reprezentacije BiH ostvario je odličan rezultat sa dva finala. Uz Stefani u finalu se borila i reprezentativka Ilma Rahmanović, članica KK Ilidža, koja je osvojila srebrenu medalju. Žensku reprezentaciju su još činile Amina Fejzić članica KBS Tuzla i Marina Kurteš KK Slavija, koje su ovog puta ostale bez plasmana.