Kalesijski odbojkaši i odbojkašice gostovali u Srebreniku i upisali poraze 3:1 u setovima

Kalesijski odbojkaši i odbojkašice gostovali u Srebreniku i upisali poraze 3:1 u setovima

Odbojkaši Bosne iz Kalesije pretrpjeli su drugi poraz u novoj sezoni „Premijer“ lige BiH.

Kalesijski odbojkaši su ovog vikenda gostovali u Srebreniku gdje su poraženi od domaće Gradine sa 3:1.

Bosna je u Srebreniku bila oslabljena neigranjem Jasmina Požegića, jednog od najboljih odbojkaša u posljednjih nekoliko sezona.

Premijerligaš iz Kalesije će u narednom kolu ugostiti Bosnu iz Sarajeva koja, također, nema bodova nakon prva dva kola.  

Rezultati 2.kola „Premijer“ lige BiH

Radnik BijeljinaKakanj2:3
Gradina SrebrenikBosna Kalesija3:1
Bosna SarajevoLjubinje1:3 
Borac Banja LukaDomaljevac3:1 
Jedinstvo BrčkoMladost Brčko0:3 

Tabela

1Ljubinje-Bankom22060+66
2Mladost Brčko22061+56
3Borac Banja Luka22063+35
4Kakanj 7822063+34
5Radnik Bijeljina2115503
6Gradina-Herceg Srebrenik21134-13
7Jedinstvo Brčko20236-31
8Domaljevac20226-41
9Bosna Kalesija20226-40
10Bosna Sarajevo20216-50

Parovi 3.kola

Mladost BrčkoBorac Banja Luka 
LjubinjeJedinstvo Brčko 
Bosna KalesijaBosna Sarajevo 
KakanjGradina Srebrenik 
DomaljevacRadnik Bijeljina

Odigrane su i utakmice 2.kola Superlige FBiH u ženskoj konkurenciji.

Odbojkašice Bosne iz Kalesije su poražene od Gradine u Srebreniku sa 3:1.

(Radio Feral/ NKP.ba)