Hrvatska večeras ispisala historiju na Svjetskom prvenstvu

Nogometna reprezentacija Hrvatske posljednji je polufinalist Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Hrvati su u četvrtfinalu večeras u Sočiju boljim izvođenjem penala pobijedili domaćina prvenstva selekciju Rusije sa 4:2. Rezultat nakon 90 minuta igre bio je 1:1, a nakon 120. minute 2:2.

Rusija je povela u 31. minuti golom Denisa Čeriševa koji je nakon razigravanja s Artemom Džiubom snažnim i preciznim udarcem sa dvadesetak metara zatresao mrežu.

Radost domaćina nije trajala dugo. Već u 39. minuti Andrej Kramarić na asistenciju Marija Mandžukića glavom postiže pogodak za izjednačenje.

U drugom poluvremenu obje ekipe su imale prilike za gol, a najbliži pogotku bio je Ivan Perišić u 59. minuti kada je pogodio stativu.

Nakon 90 minuta rezultat se nije mijenjao te se ušlo u produžetke u kojima su također postignuta dva gola. Prvo je Domagoj Vida u 101. minuti udarcem glavom s 11 metara, nakon kornera Luke Modrića, doveo Hrvatsku u vodstvo, a pogodak za novo izjednačenje postigao je Mario Fernandes u 115. minuti.

Slobodan udarac izveo je Alan Džagoev, a u šesnaestercu Hrvatske najbolje se snašao Fernandes i glavom poslao loptu u gol.

U izvođenju jedanaesteraca uspješniji su bili Hrvati, a gol odluke ponovo je postigao Ivan Rakitić.

Hrvatska će se u polufinalu 11. jula u Moskvi sastati s Engleskom, koja je danas pobijedila Švedsku s 2:0. Dan ranije u Saint Petersburgu će se za plasman u finale boriti Belgija i Francuska.