FK Tuzla City u Međugorju pobijedio HNK Čapljina

Fudbaleri Tuzla Cityja danas su u prijateljskoj utakmici pobijedili Čapljinu sa 3:1.

Tuzla City se već nekoliko dana nalazi u Međugorju, gdje se igrači ovog tima pripremaju za drugi dio sezone. Izabranici Slobodana Starčevića danas su odigrali prijateljski meč u kojem su sa 3:1 uspjeli da savladaju ekipu Čapljine.

Utakmicu su bolje otvorili igrači Čapljine koji su zaprijetili u četvrtoj minuti kada je pokušao Hasinović, ali je lopta otišla preko gol. Desetak minuta kasnije Tuzla City dolazi do prednosti. Nakon jednog centaršuta Tipurić je zakačio loptu glavom, te tako postigao autogol za 1:0.

Samo dvije minuta kasnije Tuzla City je stigla do penala kada je u kaznenom prostoru oboren Crnkić. Odgovornost s bijele tačke preuzeo je Vojo Ubiparip koji lagano pogađa mrežu Čapljine za 2:0.

Međutim, Čapljina se veoma brzo vratila u meč. U 21. minuti igrači ovog tima smanjili su na 2:1 golom Cvitkovića koji je pogodio nakon centaršuta iz kornera. Do kraja prvog dijela Čapljina je mogla do poravnanja, no nisu iskoristili nekoliko solidnih šansi.

U nastavku utakmice na terenu je ponovo bila bolja ekipa Tuzla Cityja. To su fudbaleri ovog tima iskoristili u 62. minuti kada je Hajrović odlično centrirao, a mrežu Čapljine za ispostavit će se konačnih 3:1 zatresao je Musić.

Do kraja utakmice igralo se većinom između dva kaznena prostora. Čapljina je imala nekoliko veoam dobrih šansi, no rezultat se na kraju nije mijenjao.

Prijateljski meč:

Tuzla City – Čapljina 3:1 (Tipurić ag 15’, Ubiparip 17, Musić 62'/Cvitković 21’)

FK Tuzla City: Fejzić, Efendić, Zlatković, Siranović, Kojić, Stipanović, Trumić, Crnkić, Stojčev, Ubiparip, Murga.

HNK Čapljina: Stefanović, Jović, Bevanda, Cvitković, Zubac, Tipurić, Ramić, Jazvin, Hasinović, Mustafić, Omanović.