Federalno prvenstvo u karateu: Dobar rezultat takmičarki KBS “Tuzla-Sinbra”

Jučer je u Sarajevu održano 14. Federalno prvenstvo u karateu za seniore i seniorke na kojem su nastupili i takmičari Kluba borilačkih sportova “Tuzla-Sinbra”.

Federalno prvenstvo predstavlja eliminacioni turnir za Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine. Iz Tuzla au na ovom takmičenju su nastupile tri takmičarke: Lejla Bašić, Belma Omerović i Dina Mahmud.

Lejla Bašić je u kategoriji borbe seniorke -61kg osvojila drugo mjesto, dok je Belma Omerović u kategoriji borbe seniorke -68kg bila trećeplasirana.

Bronzanu medalju je osvojila i Dina Mahmud koja je nažalost polufinalni meč morala predati zbog povrede.

U ekipnom dijelu takmičenja Tuzla-Sinbra je osvojila drugo mjesto u kategoriji seniorke borbe ekipno što predstavlja odličan rezultat obzirom da je tuzlanski karate klub u ekipnim mečevima, zbog povrede Dine Mahmud, nastupao sa dvije takmičarke.