4 medalje za Kenana na 10.Međunarodnom natjecaju „Božićni kup“

U organizaciji APK „Zrinjski“ u Mostaru održan je 10.Međunarodno plivačko natjecanje „Božićni kup“. Plivalo se u malom bazenu(25 metarskom) sa 8 staza i elektronskim mjerenjem .
Nastupilo je preko 160 plivača iz 10 plivačkih klubova iz BiH.
Plivački klub „Zmaj-Alpammm“ Tuzla bio je jedini plivački klub iz Tuzlanskog kantona koji je uzeo učešće na ovom takmičenju sa jednim takmičarem, Kenanom Dračićem.
U izuzetno jakoj konkurenciji Kenan Dračić iako bez adekvatnih treninga u bazenu već 6 mjeseci, osvojio je 4 medalje i pehar(3 zlatne i 1 srebrnu, 3 zlatne medalje je osvojio u disciplinama 100 delfin, 100 slobodno i 200 mješovito. Jednu srebrnu medalju je osvojio u disciplinama 400 metara slobodnim stilom.  Kenan je u kategoriji dječaci 2006 godište , prema Zbiru FINA bodova iz 3 discipline zauzeo fantastično 1.mjesto za šta je osvojio pehar .

Također je Kenan nagrađen i posebnom nagradom za najvrednije rezultate u muškoj kategoriji prema FINA 2021.tablicama za rezultat u utrci 100 slobodno što mu je donijelo 561 FINA bod.
Kenanov uspjeh je plod rada, truda i talenta, te još većeg zalaganja njegovih roditelja .
Čestitamo Kenanu i želimo mu puno sreće i uspjeha u nastavku svoje uspješne karijere, ističu iz PK Zmaj-Alpamma , te koriste ovom prilikom da pozovu nove članove za upis u školu plivanja „Zmajček“.
Upisati se mogu djevojčice i dječaci od minimalno 5 godina starosti.

Za više informacija možete nam se obratiti putem tel.061 185-391,poručuju iz PK Zmaj-Alpamma Tuzla.

Piše: Duška REBIĆ