Zmaj – Alpamm na međunarodnom Mitingu u Harkanju (Mađarska)

U subotu 02.09.2023. godine, u Harkanju (Mađarska) je održan jedan od najstarijih plivačkih mitinga u regionu i Evropi, 38. Međunarodni plivački miting ”Harkanj Sprint 2023”, koji je ujedno i memorijal ”Dr.Jozsef Vlaskovits”. Plivalo se na otvorenom olimpijskom (50 metarskom) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem. Na ovom izuzetnom jakom plivačkom mitingu učestvovalo je 7 zemalja: Holandija, Hrvatska, Srbija, Slovačka, Rumunija, Mađarska i Bosna i Hercegovina koje su predstavljali ukupno 23 plivačka kluba i preko 300 takmičara.

Zmajevci su osvojili 1 zlatnu medalju, a nastupili smo sa 7 takmičara: Andreo Đedović (‘10), Vedad Smajlefendić (‘11), Tarik Aličić (‘12), Tarik Pirić (‘14), Imran Redžić (‘15), Adin Ibrahimović (‘15) i Emil Đulbić (‘16). S obzirom da nemamo priliku u gradu Tuzla treninrati u uslovnom bazenu, kao i da je ovo takmičenje bilo na olimpijskom (50 metarskom) bazenu u kojem naši plivači nemaju priliku nikako trenirati, jako smo zadovoljni i ponosni postignutim rezultatima naših mladih plivača.

Ostvareni su sljedeći pojedinačni zapaženi rezultati:

• Tarik Aličić (’12) je osvojio 1 zlatnu medalju u disciplini 50 metara leđno, te zeuzeo 6. mjesto u disciplini 50 metara slobodno i 8. mjesto u disciplini 50 metara delfin.
  • Andreo Đedović (‘10) zauzeo je tri 5. mjesta u disciplinama 50 delfin, 50 leđno i 50 metara prsno, te 7. mjesto u disciplini 50 metara slobodno.
  • Vedad Smajlefendić (‘11) zauzeo je 5. mjesto u disciplini 50 metara leđno.

Ostali naši plivači su isplivali svoja najbolja vremena i ovim putem im čestitamo i želimo im puno sreće i uspjeha u nastavku plivačke sezone.