Sloboda osvojila bod u Širokom Brijegu

Fudbaleri Slobode osvojili su bod nakon teškog gostovanja u Širokom Brijegu, u okviru petog kola WWin Premijer lige BiH. Utakmica je završena rezultatom 1:1 (0:1).

Sloboda je sjajno otvorila utakmicu i već u šestoj minuti postigla pogodak. Hrvanović je bio strijelac na odličnu asistenciju Delimeđca, a VAR je potvrdio gol Hrvanovića za prednost Crveno-crnih.

Domaći tim je tokom cijelog prvog poluvremena vršio pritisak na gol Slobode, ali odbrana Slobode je bila na visini zadatka, te se na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom izabranika Marka Maksimovića.

Iako su domaćini imali više prilika, uključujući nekoliko opasnih situacija pred golom Slobode, Trako je bio izuzetno raspoložen i uspio je sačuvati mrežu Slobode u ključnim trenucima, te sačuvati minimalnu prednost.

U 61. minuti, nakon što je Trako obranio udarac Kožulja, činilo se da će Široki povesti, ali Ćavar nije iskoristio priliku, te je nakon njegovog udarca lopta otišla visoko iznad gola.

Ipak, devet minuta kasnije, Ćavar je popravio svoju grešku, asistirajući Chinedu Stephenu, koji iz neposredne blizine postiže gol za izjednačenje.

Široki Brijeg nastavio je s napadima, a u 73. minuti Zlomislić je pokušao atraktivnim udarcem petom, ali Trako je ponovo bio na visini zadatka i spriječio preokret, te je u konačnici utakmica završena neriješenim rezultatom.

U nastavku Wwin lige BiH slijedi reprezentativna pauza, a u 6. kolu FK Sloboda Tuzla će na domaćem terenu dočekati FK Velež Mostar.